Beşiktaş’ın Anderson Talisca İçin Yaptığı Teklif Ortaya Çıktı

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Erol Kaynar, siyah-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Talisca için yaptığı teklifi açıkladı. Kaynar, Beşiktaş’tan Al-Nassr’a 10+2 milyon euroluk bir teklif gittiğini iddia etti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş geçen hafta düzenlenen bir basın toplantısında eski öğrencisi Talisca’yı takımda görmek istediğini söylemiş bu durum siyah-beyazlı taraftarları da heyecanlandırmıştı.

Güneş, ‘Talisca ile konuştum, Beşiktaş’ı özlediğini ve gelmek istediğini söyledi. Ama maliyeti ne olacak? Talisca ‘Orta yol bulalım’ dedi ama istemek başka, gerçekler başka. Ama Talisca’yı almak Beşiktaş’a bir heyecan katar‘ ifadelerini kullanmıştı.

Yoğun ilgi sonrası Suudi Arabistan’da Al-Nassr forması giyen Talisca ise sosyal medya hesabından şu sözleri paylaşmıştı ⬇️

‘Son zamanlarda ortaya çıkan yalan haberlerin aksine, devam eden görüşmeler olmadığını açıkça belirtmek isterim. Ayrıca Al Nassr’dan ayrılmaya da niyetim yok. Kulüpte çok mutluyum ve sözleşmemi 3 yıl daha yeniledim.’

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Erol Kaynar, başkan Ahmet Nur Çebi’nin, Talisca’nın transferi için futbolcunun kulübü Al-Nassr’a 10+2 milyon euroluk bir teklif yaptığını ileri sürdü.

Kaynar, “İşin gerçeği şu; Talisca nisan ayında takımıyla 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bunu rağmen başkan Çebi, Al-Nassr’a 10 milyon euro bonservis ve 2 milyon euro bonus şeklinde iki defa teklifte bulundu. Buna rağmen Suudi Arabistan kulübünden herhangi cevap ya da karşı istek gelmedi” dedi.

Talisca gibi bir oyuncuyu her takımın isteyeceğini belirten Kaynar şöyle devam etti: “Tutun ki, anlaştınız… Alacağı yıllık ücret Beşiktaş’ın içinde bütün dengeleri altüst eder. Aboubakar, Gedson ve diğer futbolculara ne diyeceksiniz? Arada uçurum olacak.”

Geçtiğimiz sezon Al-Nassr ile 27 maça çıkan Talisca takımına 21 gol ve 2 asistlik katkı sağlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir