Courtney Love’a yalan makinesi çağrısı: Kurt Cobain intihar etmedi

Nirvana grubunun solisti Kurt Cobain, 8 Nisan 1994’te, henüz 27 yaşındayken intihar etmişti. Seattle’ın Lake Washington semtindeki evinde bir av tüfeği ile hayatına son veren Cobain’in cansız bedeni, yaklaşık 34 saat sonra bir elektrikçi tarafından bulunmuştu. Adli tabip ile Seattle Polis Departmanı, şarkıcının ölümünün intihar olduğunu doğrulamıştı.

Ancak ünlü ismin intiharının ardından tüm gözler eşi Courtney Love’a çevrilmiş, Kurt’ü onun öldürdüğüne dair komplo teorileri üretilmişti.

YALAN MAKİNESİ ÇAĞRISI

Kurt Cobain’in intihar etmediğini, aslında öldürüldüğünü iddia eden isimlerden biri de ödüllü yazar ve film yapımcısı Ian Halperin.

Halperin, Cobain’in ölümünden yıllar sonra Courtney Love’a yalan makinesine girmesi için meydan okudu ve şarkıcının ölümüyle ilgili soruları yanıtlamasını istedi.

“ÖLDÜRÜLDÜĞÜNE DAİR KANITLARIM VAR”

90’lı yıllardan beri Cobain’in ölümünü araştıran yazar, yeni kitabı ‘The Cobain Murder: The Killing And Cover Up of Kurt Cobain’de, ünlü şarkıcının öldürüldüğüne dair kanıtları olduğunu iddia etti. Ancak Courtney Love da dahil olmak üzere kimseye bir suçlama yöneltmedi.

“COURTNEY’E MEYDAN OKUYORUM”

The Sun gazetesine konuşan yazar, “Bu kitapta, tereddüt etmeden, polisin yüzde bin yanlış anladığı ve bunun bir cinayet olduğu sonucuna varıyorum” dedi.

Yazar şunları söyledi:

“Karar intihardan cinayete değiştirilmelidir. Kimseyi cinayetle suçlamıyorum ama sonunda yalan makinesine girmesi için Courtney’e meydan okuyorum. Adını temize çıkarmak için parasını ben ödeyeceğim. Courtney, yıllardır Kurt’ün ölümünde bir parmağı olmasıyla suçlanıyor. Eğer testi geçerse, Times Meydanı’nda bir billboard satın alacağım ve üzerinde ‘Courtney Love masumdur’ yazacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*