Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından depremden etkilenen tip 1 diyabetli çocuklara ücretsiz strip desteği başlatıldı

Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından, deprem felaketine maruz kalan tip 1 diyabetli çocukların güvenli ölçüm yapan kan şekeri ölçüm striplerine katkı payı ödemeden ulaşmasını sağlamak, böylece glukoz kontrollerinin aksamasını önlemek amacıyla destek programı başlatıldı.

Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı ve Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun, bu destek programının, öncelikli olarak depremin en çok etkilediği ve hasarın en yoğun olduğu Kahramanmaraş, Antakya ve Adıyaman illerinde, şu anda deprem bölgesinde yaşayan çocukları kapsayacağını ve illk aşamada 500 Tip 1 diyabetli çocuğun 6 aylık strip ihtiyacının (40 kutu) karşılanması planlandığını açıkladı.

Bu amaçla üç ilde 9 eczane belirlenmiştir. Bu illerde yaşayan tip 1 diyabetli çocuk ailelerinin Contour PLUS strip reçetesi yazdırması ve aşağıdaki eczanelere başvurması gerekmektedir. Kan şekeri ölçüm cihazları aynı eczaneler tarafından ücretsiz sağlanacaktır.

Destek, bulunan kaynaklarla sınırlıdır ve kendi imkanları ile katkı payı ödeyemeyecek durumdaki ailelerin başvurması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir