İzmir’deki Folkart Yangını Söndü mü? Narlıdere Folkart Yangını Neden Çıktı, Ölü Var mı?

İzmir Narlıdere’de bulunan Folkart’ta büyük bir yangın çıktı. Kısa sürede tüm binayı saran yangın vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Yenikale Mahallesi’nde bulunan 4 bloklu Folkart Sitesi’nde çıkan yangın gündemin öne çıkan konusu oldu. Vatandaşlar yaşanan felaketle ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki Folkart yangını söndü mü? Narlıdere’deki yangın neden çıktı? Yangında ölen ya da yaralanan oldu mu?Konuya dair tüm detaylar haberimizde…

İzmir’e bağlı Narlıdere ilçesinde bulunan Folkart adlı bir sitede çıkan yangın sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Alev alev yanan site İzmir’in birçok noktasından görülebildi.  Canını kurtarmak için bazı vatandaşlar binadan koşarak uzaklaşmaya çalırken bazıları ise balkonlardan atladı.

Folkart Yangını Söndü mü?

Çıkan yangının kısa sürede yayılmasının ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekibi sevk edildi. İzmir’den birçok yerinden görülebilen yangına müdahale edilmesi için Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazöz, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TOMA’lar ile AFAD ve UMKE ekipleri yönlendirildi.

Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu binada yaşayanlar büyük panik yaşadı. Bazı vatandaşlar hayatlarını kurtabilmek için camlardan aşağı atladı. Pek çok konut sakinin de binadan kurtulmak için yangınların arasında koşmaya çalıştığı görüntülendi. 

Binanın neredeyse tamamını saran yangın hala ekipler tarafından kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Folkart Sitesindeki Yangın Neden Çıktı?

Sitenin 8 katlı bir binasında çıktığı tespit edilen yangının nedeni de araştırılıyor. İzmir Valisi Selim Köşger, korkunç yangının kesin çıkış nedeninin henüz belli olmadığını ifade etti.

Yangında Ölen ya da Yaralanan Oldu mu?

Yangının başladığı sırada henüz çevreye yayılmadan binada oturanların tahliye edildiğini açıklayan İzmir Valisi Selim Köşger, ‘Bir blok aşağı yukarı tamamen yanmak üzere. Diğer bloklara sirayet etmesini engellemeye çalışıyoruz. Sevindirici olan şu; site yöneticisi yangın başladıktan sonra tüm site sakinlerini tahliye etmiş. İçeride canlı olmadığına dair bir bilgi var elimizde’ ifadelerini kullandı.

Folkart Sitesi Kime Ait, Mimarı Kim?

İzmir’in lüks yapılarından biri olan Folkart Sitesi hakkında yapılan araştırmalar da hız kazandı elbette. Saya Grup tarafından kurulan 4 bloklu Folkart firmasının yönetim kurulu başkanı, Sancak Ailesi üyesi Mesut Sancak’tır.

Ahşap dizayna sahip Folkart’ın mimarı ise Emre Arolat’tır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir