MHP’li kurmaylar: Kapımız Akşener’e kapalı, pişmanlık duyan ülkücülere açık

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’ya ağır suçlamalar yönelterek, CHP’li iki belediye başkanına adaylık çağrısında bulunduğu açıklamasının ardından kulislerde “İyi Parti Cumhur İttifakı’na mı katılacak?” soruları gündeme geldi. İyi Parti’den iş birliği iddiaları kesin bir dille reddedilirken; MHP kurmayları, “kapıların Akşener ve İyi Parti’ye kapalı olduğunu” belirtti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; MHP’li kurmaylar, şu değerlendirmeyi yapıyor: 

“Akşener bizi şaşırtmadı. Siyasete DYP’de başladı. İstifa ederek AKP’nin kuruluş aşamasında yer aldı. Kısa bir süre sonra ‘milli görüş çizgisini devam ettirdiğini’ öne sürerek istifa etti ve MHP’ye katıldı. MHP’nin genel başkanı olmak istedi. 7 Haziran 2015’teki seçimleri bahane ederek MHP’yi bölme girişiminde bulundu. ‘Tarlada kurultay’ yaptı. MHP içindeki ülkücü kardeşlerimiz arasına ‘nifak soktu’. Şimdi de aynı tavrı CHP ve 6’lı masada gösteriyor. Siyasi çizgisi bu kadar zikzaklarla dolu bir ismi MHP neden kabul etsin? Her şeyden önce Akşener, siyasi olarak tükenmiştir. Kendi seçmenini de yanıltmış ve güvenini kaybetmiştir. Biz, bir kere satan her zaman satar diyoruz. Bizim siyaseten kırıkları olan parti ve genel başkanı ile işimiz olmaz.” 

Ancak MHP’nin “partisinden ayrılarak İyi Parti’ye geçen sonrasında ise pişmanlık duyan ülkücüler için kapının açık olduğu” belirtiliyor. Kurmaylar, “Akşener’in ittifakta yer almasına gerek yok. Akşener’in son hamlesini gören samimi ülkücüler zaten partimize dönüyorlar” değerlendirmesini yapıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir