AKP-Yeniden Refah krizi: İpler koptu… İstanbul’da şimdi ne olacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Suat Kılıç, yerel seçimler öncesi AKP ile bir süredir yürüttükleri ittifak görüşmelerinin gelinen aşamada kesildiğini duyurdu. Suat Kılıç, “AK Parti ile ittifak görüşmeleri gitmiyor. Heyetler arasındaki görüşmeler kesildi. Randevulaşma söz konusu olmadı. Talep veya girişimimiz olmayacak.” açıklaması yaptı.

“BİR ŞEYLER KOPARMAYA ÇALIŞMIYORUZ”

Konuşmanın devamında “Liderler düzeyinde bir talep gelirse buna olumlu bakarız.” diyen Kılıç, “Kılıç, Siyaset müzakereye açık olmak, işbirliğine kapıları açık tutmaktır. Eskilerin dediği gibi siyasette 24 saat bile uzun süredir. Duruşumuzun bir şeyler koparmaya çalışmak şeklinde özetlenmesinden rahatsızlık duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah’ın İstanbul’da aday çıkarması bekleniyor.

Kılıç geçtiğimiz hafta, “Tabii ki değişik zeminlerde hep ifade ettik, İstanbul’da yeniden bir İmamoğlu döneminin yaşanmasını istemiyoruz.” dedi.

AKP’Lİ BAŞKANI YUHALADILAR

Öte yandan, dün Yeniden Refah Partisi İl Divanı’nda gerginlik yaşandı. AKP’li Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Yeniden Refah Partisi teşkilatına “Dinleyeceksiniz, saygılı olacaksınız” diye seslendi. Bahadır’ı yuhalayan Yeniden Refah Partililer salondan ayrıldı.

Yeniden Refahlılar AKP’li başkanı yuhaladılar, salonu terk ettilerGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir