Eşim Uzaklaştırma Kararı Aldı, Eve Sevgilisini Aldı

Halktv.com.tr/ÖZEL

İKİ çocuk sahibi T. M. ile Y. G. M. arasındaki boşanma davası Ankara Aile Mahkemesi’nde görüldü. Eşinin, kendisini aldattığını iddia eden T. M. kendisine karşı alınan uzaklaştırma kararları ile ilgili de dikkat çeken bir iddiada bulundu.

‘BENİ UZAKLAŞTIRDI EVE SEVGİLİSİNİ ALDI’
“Eşim beni M. Ü. isimli kişi ile aldatıyor” diyen T. M. devamında “Eşim bana yönelik uzaklaştırma kararları aldı. Bu süreçte de sevgilisi M. Ü.’yü eve aldı. Bu kişiyi, bizim evin balkonunda otururken gören kişiler var” iddiasında bulundu.

Çift arasında görülen boşanma davasında mahkeme karar verdi. Mahkeme çifti boşadı. Yerel mahkeme kararı İstinaf Mahkemesi’ne taşındı.

‘ORTAK KONUTA GİREMİYOR’ İDDİASI
Çift arasında, mal paylaşımına ilişkin dava ise sürüyor. T. M., kendisine ait olan eşyaların iadesini istedi. Dava dilekçesinde, T. M.’nin, çiftin ortak olduğu konuta girişine de izin verilmediği öne sürüldü.

POLİS EŞLİĞİNDE GELDİ EŞYASINI ALDI
Suçlanan Y. G. M. adına dosyaya sunulan savunma dilekçesinde ise “Davacı tarafın eve girmesinin engellendiği iddiası doğru değil. Davacı taraf davalının eve girmesini ve evi kullanmasını engellemiştir. Davacı hakkında birden fazla kez 6284 Sayılı yasa kapsamında söz konusu evden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir. Davacı taraf her defasında polis eşliğinde gelerek kişisel eşyalarının tamamını almıştır. Davacı davalıdaki bütün kişisel eşyalarını almıştır” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir