Realme GT Neo 6 yakında tanıtılabilir

Realme, Çin’de bir dizi yeni telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu ay içinde Realme 12+ 5G, Realme 12 Pro 5G ve Realme 12 Pro+ 5G modellerini tanıtması bekleniyor. Ayrıca, merakla beklenen Realme GT Neo 6’nın da muhtemelen önümüzdeki ay tanıtılması öngörülüyor. RMX3993 model numarasına sahip yeni bir cihaz, Çin’in radyo sertifikasyon platformu veritabanında tespit edildi. Bu durum, söz konusu cihazın GT Neo 6 olabileceği ve resmi lansman öncesinde gerekli sertifikasyon süreçlerinden geçtiği yönünde spekülasyonlara yol açıyor. Ancak cihazın resmi adı henüz teyit edilmiş değil.

Sözde Realme GT Neo 6‘nın radyo sertifikasyonu, cihazın teknik detayları hakkında herhangi bir bilgi sunmuyor.

Realme GT Neo 6 yakında tanıtılabilir

Ancak sertifikasyon veritabanındaki varlığı, yakın zamanda bir lansmanın gerçekleşebileceğine işaret ediyor. Dedikodulara göre, Realme GT Neo 6, selef modellerde olduğu gibi muhtemelen 144Hz yenileme hızına sahip bir 1.5K çözünürlüklü OLED panel ile gelecek. Cihazın içinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemci bulunacak ve SD8G2 çipine sahip en uygun fiyatlı telefon olabileceği iddia ediliyor.

GT Neo 6’nın en yüksek konfigürasyonu, 24 GB LPDDR5 RAM ve 1 TB UFS 4.0 depolama alanı sunacak. Cihazın, Realme UI 5 tabanlı Android 14 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor. Fiyatlandırma konusunda cihazın yaklaşık 2.000 Yuan (~277 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulması öngörülüyor.

Realme GT Neo 6, OnePlus Ace 3, Honor 90 GT, Redmi K70 ve Snapdragon 8 Gen 2 çipi ile donatılmış iQOO Neo 9 gibi modellerle rekabet edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir