Xiaomi 14’ün Avrupa fiyatı sızdırıldı

Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 14’ün küresel lansmanı 25 Şubat’ta yapılacak. Yeni sızdırılan bilgilere göre, telefonun Yunanistan’daki başlangıç fiyatı 12GB RAM ve 512GB depolama modeli için 1.099 euro olacak. Bu, geçen yıl 8GB RAM ve 256GB depolama ile piyasaya sürülen Xiaomi 13’ün fiyatından bir artış anlamına geliyor. Ne yazık ki, Xiaomi’nin Çin dışındaki modellerde RAM konusunda cömert davranmadığı görülüyor. Çin’deki Xiaomi 14 modelleri 512GB depolama (veya daha fazla) ile etkileyici 16GB RAM’e sahipken, küresel tüketiciler için bu özellik 12GB RAM ile sınırlı olacak gibi görünüyor.

Diğer yandan, sızıntılar Xiaomi 14’ün Pro versiyonunun sadece Çin’e özel kalacağını da destekliyor. Bunun nedeni, şirketin Pro modelin yanı sıra Xiaomi 14 Ultra’yı da piyasaya sürmeyi planlaması olabilir. Böylece Xiaomi, tüketicilerin ya temel Xiaomi 14 modelini tercih etmelerini ya da özelliklerle dolu Ultra modeline yönelmelerini umuyor. Bu da Xiaomi 14 Pro’yu tüketiciler arasında daha az cazip bir seçenek haline getirebilir.

Ayrıca, Xiaomi 14 Ultra’nın özel bir titanyum edisyonunun geliştirilmekte olduğu ve bunun yalnızca 16GB+1TB konfigürasyonunda sunulacağı söyleniyor. Standart bir modelin de 16GB+1TB konfigürasyonunda olacağı ve fiyatının yaklaşık 7.299 yuan (yaklaşık 1.000 dolar) olacağı bekleniyor, ancak titanyum edisyonun fiyatı en az 500 yuan (yaklaşık 70 dolar) daha fazla olacak.

Her halükarda, hem temel model hem de Ultra model, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, Leica ile işbirliği içinde geliştirilmiş kamera ve yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran gibi amiral gemisi özellikleriyle gelecek. Xiaomi 14 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir